هوا فضا

خورشید گرفتگی کامل ۳۰ مرداد ۹۶ را زنده ببینید

خورشید گرفتگی کامل مرداد 96

در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۶، بخشی از اهالی زمین شاهد خورشیدگرفتگی کامل خواهند بود. به گفته محققان ناسا، خطی مورب به طول ۱۱۲ کیلومتر از ایالت اورگن تا جنوب ایالت کالیفرنیا بهترین مکان برای مشاهدۀ این خورشید گرفتگی خواهد بود.

مگ وب – در روز بیست و یکم آگوست (سی‌ام مرداد)، قمر کوچک سیاره زمین در مقابل ستاره عظیم‌الجثه منظومه شمسی قرار گرفته و از رسیدن نور آن به سیاره ما جلوگیری می‌کند. برای مشاهده این رویداد به بهترین وجه ممکن باید به ایالات متحده آمریکا سفر کرد. حتی در این کشور نیز بسته به محل قرارگیری، قسمتی از خورشید گرفتگی قابل رویت خواهد بود و در همه مکان‌ها نمی‌توان آن را به صورت کامل مشاهده کرد.

از آنجایی که خورشید گرفتگی کامل مرداد ۹۶ خیلی طول نمی‌کشد، باید به طور دقیق ساعت شروع و پایان آن را به یاد بسپارید. به طور کلی، ساعت آغاز واقعه ۱۲ ظهر به وقت محلی اعلام شده است، اما بسته به مکانی که در آن قرار دارید، از ساعتی متفاوت قادر به مشاهده رویداد خواهید بود.

در هر صورت نخستین نواحی بین ساعت یازده و نیم تا دوازده فردا بیست و یکم آگوست، قادر به دیدن خورشید گرفتگی خواهند بود. همچنین آخرین نقاط حدود ساعت ۴ ظهر به وقت محلی آخرین مراحل کسوف را مشاهده خواهند کرد. کاربران باید بدانند عکس گرفتن از خورشید گرفتگی بدون استفاده از تجهیزات مناسب دوربین آن‌ها را کاملا خراب می‌کند، پس در این رابطه بیشتر تحقیق کنید.

خورشید گرفتگی کامل مرداد 96

اگر در ایالات متحده آمریکا نبوده و مایل به تماشای این رویداد نجومی هستید، باید آن را به صورت آنلاین مشاهده کنید. رسانه‌های زیادی این واقعه را به صورت زنده در اینترنت پخش خواهند کرد.

این خط مورب دقیقا روبروی “سایه” ماه، که جلوی نور خورشید در آن محل از زمین کاملا گرفته می‌شود، قرار دارد. ناسا با همکاری یک شرکت ۵۰ بالن به آسمان فرستاده تا از این خورشیدگرفتگی فیلمبرداری شود. این بالن های لاتکسی با ۲.۷ متر ارتفاع، مملو از هلیوم هستند. در بالن های مذکور دوربین های ویدئویی با کیفیت کارگذاشته شده تا از روند خورشید گرفتگی فیلمبرداری کند. اما شما هم می‌توانید تصاویر زنده این بالن‌ها از خورشیدگرفتگی را از آغاز تا پایان آن ببینید. برای دیدن این تصاویر به {اینجا} بروید.

منابع : خبرآنلاین و گجت نیوز

مطالب مرتبط

چه گیاهانی هوا را تصفیه می‌کنند؟

مگ وب

آخرین ماه گرفتگی سال بامداد شنبه رخ می دهد

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام