• Home
  • خبر
  • معافیت از مالیات برای سرمایه گذاران گردشگری
اخبار مهم خبر

معافیت از مالیات برای سرمایه گذاران گردشگری

گردشگری

معاون وزیر اقتصاد ایران گفته است که سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی که در بخش گردشگری ایران سرمایه‌گذاری ‌می‌کنند تا چند سال از دادن مالیات معاف خواهند بود.

مگ وب-به گفته محمد خزاعی، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، “این معافیت در مناطق محروم ۱۳ سال و در مناطق غیرمحروم پنج سال است”.

آقای خزاعی در همایش سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری در تهران همچنین گفت سرمایه‌گذاران خارجی که در بخش‌هی مختلف اقتصادی ایران فعال شوند، اجازه اقامت سه ساله خواهند گرفت که تا سه سال دیگر هم قابل تمدید است.

مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران هم در همایش امروز یکشنبه ۱۱ مهر گفت که دولت در پی آزادسازی قیمت هتل‌ها است و “مقدمات این کار انجام شده است”.

آقای سلطانی‌فر پیشتر هم گفته بود که براساس اهداف سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ تا ده سال آینده باید ۳۰۰ هتل جدید در ایران ساخته شود.

از زمان اجرای توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها دولت ایران برای جذب گردشگران خارجی و تشویق خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در این بخش تلاش می‌کند.

بر اساس آمارهای دولتی در ایران تعداد گردشگران خارجی در سال‌های گذشته و هم‌زمان با روی کار آمدن دولت حسن روحانی افزایش یافته و از حدود ۲ میلیون نفر در سال ۱۳۸۸ به بیش از ۵ میلیون نفر در سال ۱۳۹۴ رسیده است.

هر ساله تعداد زیادی گردشگری خارجی به ایران می آیند

مشهد، هدف سرمایه‌گذاری

ایران امیدوار است تا سال ۲۰۲۵ میلادی تعداد گردشگران خارجی را به ۲۰ میلیون نفر در سال برساند و درآمدی ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلاری از این راه کسب کند.

کریستف لانده، یکی از مسئولان گروه هتل‌های اکور فرانسه که به تهران آمده، به خبرگزاری فرانسه گفته است که این شرکت در حال کار روی ۱۰ تا ۱۵ پروژه در ایران است.

اکور اولین شرکت بین‌المللی بود که حدود یک سال پیش و اندکی بعد از اعلام توافق هسته‌ای دو هتل در فرودگاه امام خمینی تهران افتتاح کرد.

آقای لانده گفته است که این شرکت امیدوار است در شهر مشهد هم که به گفته او باحدود ۲۵ میلیون زائر بیشتر از شهر مکه مسافر زیارتی دارد، سرمایه‌گذاری کند.

Related posts

فاصله طبقاتی در جهان افزایش یافته است

مگ وب

مدیر آمازون به دنبال توسعه اینترت در فضا است

مگ وب

فیلم The Lion King ساخته خواهد شد

مگ وب

Leave a Comment

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام