آموزش موبایل و تبلت

۴ راه برای شارژ تلفن همراه بدون نیاز به برق

4 راه برای شارژ تلفن همراه بدون نیاز به برق
شارژ تلفن همراه بدون نیاز به برق

وقتی برق در طول شب قطع می‌شود، برای چند ثانیه همه چیز ترسناک می‌شود، به صورتی که ممکن است به خاطر نداشتن دید کافی به خودتان آسیب وارد کنید. حال این را تصور کنید که به خاطر حوادث طبیعی مثل طوفان و یا بارش شدید برف برای چند روز برق منزل‌تان قطع شود و در این مدت، گوشی شما نیز از شارژ کافی برخوردار نباشد. چه خواهید کرد؟

مگ وب – این امر برای کسانی که به گوشی خود وابسته هستند، می‌تواند بسیار دردناک باشد و حتی در پاره‌ای از مواقع شاید مجبور باشید با اورژانس و یا دیگر تیم‌های امدادی تماس حاصل کنید، اما به دلیل نداشتن شارژ تلفن همراه چنین کاری برایتان میسر نباشد. گاهی اوقات هم موضوع مرگ و زندگی پیش می‌آید، پس باید به فکر چاره باشیم.

با مواردی که ذکر شد؛ شاید بخواهید بدانید چگونه بدون استفاده از پریز برق گوشی همراهمان را شارژ کنیم. آیا چنین کاری ممکن است؟ اما ما برای این سوال‌تان پاسخ داریم. در ادامه این مطلب شما را با ۴ روش شارژ کردن تلفن همراه در هنگام قطعی برق آشنا می‌کنیم. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

۱) شارژ کردن گوشی با استفاده از ۸ باتری قلمی بزرگ D-cell

برای اینکه بتوانید تلفن همراه‌تان را بدون برق خانگی شارژ کنید، نیاز به ۸ باتری قلمی D-cell و فندک ماشینی که یک سر آن USB خور باشد دارید.

شارژ کردن گوشی با استفاده از ۸ باتری قلمی بزرگ D-cell

برای شروع سعی کنید، باتری‌ها را در دو ردیف چهارتایی (مطابق شکل بالا) قرار دهید و با استفاده از چسب پهن روی هم بگذارید تا ثابت بمانند، سپس پیانه‌های منفی و مثبت را با استفاده از گیره‌های فلزی به هم مربوط کنید. این کار را در دو طرف باتری‌ها انجام دهید. سپس تمام باتری را با استفاده از یک سیم لخت و نازک به هم مرتبط کرده و سر منفی را به سر منفی فندک و سر مثبت را به سر مثبت فندک وصل کنید. اکنون شارژری که ساخته‌اید، آماده شارژ کردن گوشی شما است.

پس از این مرحله شما به راحتی می‌توانید با استفاده از شارژر تلفن همراه خود، گوشی مورد نظرتان را شارژ کنید. البته شما برای این کار از باتری‌های کتابی نیز می‌توانید بهره ببرید، اما در استفاده از باتری‌های بزرگ باید دقت بیشتری بکنید تا در اثر ولتاژ بالا سیم پیچی شما نسوزد.

۲) استفاده از دینام دوچرخه برای شارژ کردن تلفن همراه

استفاده از دینام برای تهیه برق از دیر باز بین مردم رایج بوده است. از آنجایی که وقتی دینام دوچرخه با رکاب زدن شما برق تولید می‌کند و شما با استفاده از این برق تولید شده می‌توانید حتی تلفن همراه خود را نیز شارژ کنید. البته با نصب پروانه بر روی دینام و قرار دادن آن کنار جریان آب نیز می‌تواند برق تولید کنید.

استفاده از دینام دوچرخه برای شارژ کردن تلفن همراه

گرچه این کار نیز سختی خودش را دارد اما اگر شرایط به صورتی باشد که مجبور به شارژ موبایل‌تان باشید، بی‌شک این گزینه‌ها می‌تواند به کارتان بیاید. برای این کار ابتدا باید یک دینام دوچرخه تهیه کنید. در این جا شما نیاز به یک پورت خروجی که یک سر آن به دینام و سر دیگر آن به شارژرگوشی وصل می‌شود، دارید. البته در بازار پروانه‌های کوچک و پلاستیکی‌ای نیز وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن و به کمک جریان آب و دینام، برق مصرفی گوشی موبایل خود را تولید کنید.

۳) استفاده از دیگر وسایل الکترونیکی و خودرو شخصی

وقتی شما برای شارژ کردن گوشی موبایل خود دسترسی به پریز برق نداشته باشید و یا بنابر هر دلیل برق منطقه شما قطع شده باشد، چند راه دیگر برای شارژ کردن موبایل‌تان وجود دارد و آن هم استفاده از دیگر وسایل الکترونیکی است که معمولا در خانه‌ها پیدا می‌شود؛ به عنوان مثال لپ تاپ شما می‌تواند گزینه مناسبی برای شارژ کردن موبایل‌تان باشد.

4 راه برای شارژ تلفن همراه بدون نیاز به برق

فقط کافی است که گوشیتان را با استفاده از یک USB به آن وصل کنید. لپ تاپ‌ها با توجه به قدرت بالای باتری‌ای که دارند به راحتی می توانند باتری گوشی‌تان را شارژ کنند.

البته یک گزینه بسیار عالی استفاده از برق ماشین برای شارژ کردن گوشی است. فقط کافی است که مبدل برای وصل کردن شارژر گوشی به فندک ماشین داشته باشید. ماشین‌ها با توجه به تولید برق داخلی‌ای که دارند، بدون هیچ گونه مشکلی می‌توانند گوشی موبایلتان را به خوبی شارژ کنند. فقط توجه داشته باشید، برای این کار حتما ماشینتان را در فضای خارج از پارکینگ روشن کنید تا موبایل‌تان شارژ شود.

از آنجایی که ماشین‌ها پس از روشن شدن منواکسید کربن و دیگر گازهای سمی تولید می‌کنند، اگر مدت زمان زیادی در یک فضای بسته کار کنند، به راحتی می‌توانند باعث مسمومیت شخص و یا اشخاصی که در آن جا هستند، شود. این نکته را جدی بگیرید، چرا که پای جان شما و احیانا همراه‌‌تان در میان است.

۴) استفاده از پاور بانک برای شارژ کردن موبایل

بی شک یکی از راحت‌ترین و بدون دردسرترین راه‌ها برای شارژ کردن گوشی‌های موبایل استفاده از پاور بانک‌ها است. فقط باید توجه داشته باشید که پیش از وقوع هر گونه طوفان و یا برف سنگینی، آن را کاملا شارژ کنید تا انرژی کافی برای شارژ کردن گوشی‌تان در شرایط حاد داشته باشید.

استفاده از پاور بانک برای شارژ کردن موبایل

پاور بانک در انواع مختلف در بازار یافت می‌شود، سعی کنید در هنگام خرید، آن‌هایی را خریداری کنید که گارنتی پس از فروش داشته باشند. از پاور بانک‌هایی که بی نام و نشان هستند و یا اسم‌های ناشناسی دارند به هیچ وجه خریداری نکنید. چرا که ممکن است به خاطر غیر استاندارد بودن، به شما و یا گوشی‌تان در هنگام شارژ شدن، صدمه بزنند.

هر چقدر پاور بانک‌ از میلی آمپر بالاتری بر خوردار باشد، به همان اندازه توانایی بیشتری برای چند بار شارژ کردن گوشی‌تان دارد. در هنگامی که برق منزل‌تان رفت و گوشی‌تان شارژ ندارد، کافی است با استفاده از یک USB گوشی‌تان را به پاور بانک وصل کنید تا به خوبی شارژ شود. در مواقع اضطرای شما می‌توانید در صورت تاریک شدن خانه پس از رفتن برق، می‌توانید یکسری لامپ‌های ال ای دی که برای همین منظور تولید شده است را به پاور بانک خود وصل کنید و شرایط به وجود آمده را به خوبی کنترل کنید.

وقتی روشنایی در خانه باشد، احتمال به وجود آمدن حادثه به خاطر نداشتن دید کافی، حذف می‌شود. پس سعی کنید؛ یک پاور بانک در خانه خود داشته باشید تا با استفاده از آن به یک منبع انرژی بدون دردسر دسترسی داشته باشید.

منبع: mnn

ترجمه شده توسط سایت فردانیوز

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام