آموزش های کامپیوتر

۸ نرم افزار برتر بازیابی اطلاعات (ریکاوری) فایل‌ها برای ویندوز

نرم افزار بازیابی اطلاعات برای ویندوز
ریکاوری فایل‌ها برای ویندوز

آیا شما هم فایل های مهمی را از روی ویندوز خود پاک کرده اید و حالا نیازمند آن ها هستید؟ نگران نباشید! در این مقاله قصد داریم به شما بهترین نرم افزار های بازیابی اطلاعات یا همان ریکاوری فایل ها را معرفی کنیم.

مگ وب – حتی اگر بعضی از فایل ها را صورت دائمی از ویندوز خود حذف کرده باشید باز هم این امکان وجود دارد که فایل های شما به سیستم بازگردند. اما تضمین ۱۰۰ درصدی وجود ندارد! زیرا هر یک از نرم افزارها با استفاده از تکنیک هایی به جستجوی فایل های حذف شده می پردازند و ممکن است نتوانند فایلی را که شما میخواهید پیدا کنند.

اگر به صورت معمول فایلی را از ویندوز خود حذف کنید میتوانید با مراجعه به آیکن Recycle Bin فایل مربوطه را به راحتی بازگردانی کنید. اما گر از Shift + Del برای حذف یک فایل استفاده کرده باشید، ویندوز به تنهایی نمیتواند کاری برای شما انجام دهد. در این موارد باید از نرم افزار های ریکاوری فایل استفاده کنید.

بهترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات رایگان برای ویندوز (۷, ۸ , ۱۰) عبارتند از:

 ۱) Recuva

Recuva یک نرم افزار بازیابی اطلاعات رایگان برای رایانه است که توسط Piriform Limited، شرکت توسعه یافته CCleaner توسعه داده شده است.این برنامه تمام فایل های FAT، NTFS، Ext2 و Ext3 را اسکن کرده و اجازه می دهد تمامی فایل های بازگردانی شده، پیش نمایش داشته باشند. شما می توانید فایل های حذف شده را با انواع فایل ها (مانند موسیقی، فیلم ها، اسناد و غیره) اسکن کنید و یک مکان دلخواه را انتخاب کنید که در آن شما باید فایل های از دست رفته را جستجو کنید.

Recuva از اسکن عمیق پشتیبانی می کند، این یک ویژگی است که احتمال بازیابی فایل های از دست رفته را افزایش می دهد.

Recuva

۲) Pandora Recovery

Pandora Recovery (نام جدید در قالب Disk Drill) یک نرم افزار بازیابی فایل freemium است که پس از نیاز به فعال کردن برنامه Pro، امکان بازیابی اطلاعات ۱ گیگابایتی را فراهم می کند. برای اسکن کردن فایل های حذف شده، یک درایو خاص / پارتیشن یا هارد دیسک کامل کامپیوتر را در پنجره راه اندازی انتخاب کنید و برنامه بلافاصله برای فایل های پاک شده اسکن می کند. شما می توانید نتایج اسکن را با توجه به نوع فایل و فایل های پیش نمایش به طور مستقیم در برنامه فیلتر کنید.

Pandora Recovery

۳) EaseUS Data Recovery Wizard Free

نسخه رایگان EaseUS Data Recovery Wizard به راحتی فایل های حذف شده را تا ۲ گیگابایت بهبود می دهد و پس از آن باید برنامه حرفه ای فعال شود. این برنامه از هر دو ویژگی Quick و Depp Scan پشتیبانی می کند و پس از انتخاب پارتیشن درایو از صفحه راه اندازی، هر دو نوع اسکن به صورت خودکار اجرا خواهند شد. فایل ها تنها با یک کلیک در برنامه قادر به پیش نمایش هستند.

EaseUS Data Recovery Wizard Free

۴) Restoration

Restoration یک نرم افزار بازیابی اطلاعات ساده، سبک و سریع برای ویندوز است که به شما کمک می کند تا تمامی فایل های پاک شده را از هارد دیسک با یک کلیک بازگردانید. این نرم افزار نرم افزار رایگان است و از هیچ تبلیغی در نرم افزار پشتیبانی نمی شود. فایل های منبع ترمیم مانند یک برنامه معمولی نصب نمی شود، شما باید فایل زیپ را در یک پوشه جدید استخراج کنید، سپس برنامه «Restoration» را به عنوان یک administrator اجرا کنید.

Restoration

۵) Stellar Phoenix Windows Data Recovery

سه نسخه مختلف این برنامه وجود دارد: صفحه اصلی، تکنسین و حرفه ای. هر نسخه رایگان است برای دانلود و استفاده، اما یک محدودیت داده برای بازیابی وجود دارد. نرم افزار بازیابی اطلاعات ستاره ای برای ویندوز به خوبی کار می کند، شما به راحتی می توانید فایل های از دست رفته را از نوع هارد دیسک کامپیوتر خود بازیابی کنید. این برنامه نیز از اسکن عمیق مانند برنامه های دیگر پشتیبانی می کند و ویژگی پیش نمایش برای فایل های حذف شده را فراهم می کند.

Stellar Phoenix Windows Data Recovery

۶) Orion File Recovery Software

همانند دیگر برنامه های کاربردی NCH، اندازه نرم افزار بازیابی فایل Orion خیلی پایین تر است. شما می توانید نوع فایل، نام فایل یا پسوند فایل را در پنجره راه اندازی انتخاب کنید و اسکن برای فایل های حذف شده را شروع کنید.پس از انتخاب مکان برای اسکن، به طور پیش فرض برنامه شروع به اسکن سریع می کند. ویژگی عمیق اسکن پشتیبانی می شود، اما به طور پیش فرض اجرا نمی شود، شما باید دکمه “Deep scan” را در منوی هدر فشار دهید.

Orion File Recovery Software

۷) PhotoRec

PhotoRec یک نرم افزار بازیابی فایل باز و آزاد است که در خط فرمان کار می کند. هیچ رابط کاربری GUI در برنامه وجود ندارد، شما باید یک گزینه را از صفحه کلید انتخاب کنید و فایل هایی که بازیابی می کنید در پوشه ای که فایل های منبع PhotoRec را استخراج کرده اید ذخیره خواهد شد. این نرم افزار هنگام اسکن و بازیابی فایل های از دست رفته نادیده گرفته می شود.

PhotoRec

۸) MiniTool Power Data Recovery

نسخه رایگان MiniTool Power Data Recovery دارای محدودیت ۱ گیگابایتی بازیابی اطلاعات است، اما شما می توانید فایل های حذف شده را در برنامه بدون محدودیت پیش نمایش دهید. برنامه را باز کرده و گزینه Undelete Recovery را برای اسکن و بازیابی فایل های از دست رفته انتخاب کنید. این برنامه ممکن است ویژگی اسکن عمیق را پشتیبانی نکند.

MiniTool Power Data Recovery

منبع : vintaytime

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام