سینمای جهان

«من نفرت‌انگیز» پرفروش ترین انیمیشن تاریخ شد

Despicable Me

انیمیشن «من نفرت‌انگیز» Despicable Me جای سری انیمیشن های پرطرفدار کمپانی «DreamWorks» یعنی «Shrek» را گرفت. «Despicable Me» با شکست «Shrek» تبدیل به پرفروش ترین انیمیشن تاریخ شده است.

به گزارش مگ وب – با فروش موفق این هفته سومین فیلم از سری انیمیشن های پرطرفدار استدیو «Illumination» با فروش کلی جهانی ۳٫۵۲۸ میلیارد دلار موفق به شکست «Shrek» با فروش جهانی ۳٫۵۱  میلیار دلار شد، این مبلغ با احتساب فروش انیمیشن «Puss In Boots» است.

من نفرت‌انگیز ۳ (Despicable Me 3) یک پویانمایی رایانه‌ای سه‌بعدی کمدی آمریکایی است که توسط شرکت ایلومینیشن اینترتینمنت برای یونیورسال استودیوز ساخته شده است. این سومین قسمت از مجموعه فیلم‌های من نفرت‌انگیز به شمار می‌رود و دنبالهٔ انیمیشن من نفرت‌انگیز ۲ (۲۰۱۳) است. این فیلم به کارگردانی پی‌یر کافین و کایل بلدا و نویسندگی سینکو پل و کن دوریو است.

در این انیمیشن، گرو با برادر دیگر خود که از او دور بود به نام “درو” کار می‌کند تا یک دشمن جدید را به نام «بالتازار برت» کودک متولد ۱۹۸۰ میلادی که به عنوان یک تبه کار تبدیل شود، شکست دهند. استیو کارل، میرندا کازگرو و دینا گیئر به ترتیب گویندگان گرو، مارگو و ایدث هستند و جولی اندروز به عنوان گوینده شخصیت مارلنا، مادر گرو است که این شخصیت در من نفرت‌انگیز ظاهر شد.

من نفرت‌انگیز ۳ در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۱۷ در طی جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انسی عرضه شد و سپس در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ توسط یونیورسال استودیوز در ایالات متحده آمریکا منتشر شد. این فیلم انتقادهای متداول را دریافت کرد؛ و بیش از ۸۸۵ میلیون دلار در سراسر جهان به فروش رسیده است و این رقم سومین فیلم برتر سال ۲۰۱۷ است.

فروش کلی این انیمیشن با احتساب هر سه فیلم این مجموعه و انیمیشن مخصوص مینیون ها که در سال ۲۰۱۵ وارد سینما شد است و در حال حاضر عنوان پرفروش ترین انیمیشن تاریخ را در دست دارد.

به گفته سایت «Deadline»، اولین فیلم، تولید سال ۲۰۱۰، ۵۴۶ میلیون دلار فروش داشت در حالی که دومین فیلم که نامزد اسکار ۲۰۱۳ نیز شد ۶۰۷٫۷ میلیون دلار فروش داشت که فروش کلی این مجموعه را به مبلغ کلی ۹۷۶ میلیون دلار رساند.

فیلم «Minions» در سال گذشته تبدیل به بزرگترین انیمیشن شد در حالی که «Despicable Me 3» با شکست تمام مجموعه های قبلی فروش جهانی ۸۷۹٫۵ میلیون دلار را شاهد بود. فروش بالای این فیلم همچنان ادامه دارد -در حالی که انیمیشن «Minions 2» در حال ساخت است- کمپانی «Universal» سال خوبی را داشته است.

Despicable Me 3

«من نفرت‌انگیز» صدا گذاری اشخاص معروفی چون «Steve Carell» ،«Kristen Wiig» و «Sandra Bullock» را شامل می شود.

دیگر انیمیشن های پر فروش بعد «Shrek» و «Madagascar» ،«Ice Age» ،«Despicable Me» هستند و سری انیمیشن های کمپانی Pixar مانند  «Toy Story» هستند.

منبع : ۳۰nama و wikipedia

Related posts

پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۶ مشخص شد

مگ وب

«دنیل کریگ» در جیمز باند ۲۰۱۹ بازی خواهد کرد

مگ وب

فیلم «جوکر» جدیدی به نویسندگی مارتین اسکورسیزی ساخته می شود

مگ وب

Leave a Comment

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام