سینمای جهان

بازی تاج و تخت؛ از رکوردشکنی فصل هفتم تا اطلاعات فصل هشتم!

فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت یا Game of Thrones هفته گذشته به پایان رسید.قسمت اخر فصل هفتم سریال “بازی تاج و تخت” با ۱۶٫۵ میلیون بیننده به صورت زنده ، بار دیگر رکوردشکنی کرد.

مگ وب – به گفته شبکه HBO ، بعد از پخش زنده این سریال ، تعداد زیادی از افراد ، این سریال را به صورت انلاین تماشا کرده اند که این باعث میشود میزان بازدیدکنندگان قسمت اخر فصل هفتم این سریال بسیار زیادتر از ۱۶٫۵ میلیون باشد. تا قبل از پخش قسمت اخر فصل هفتم ، بیشترین رکورد بیننده در این سریال مربوط به قسمت پنجم فصل هفت این سریال با ۱۰٫۷۲ میلیون بیننده بود. قسمت اخر فصل ششم سریال “بازی تاج و تخت” نیز ۸٫۸۹ میلیون بیننده داشت.

در نتیجه میتوان گفت که تعداد بینندگان این سریال از سال پیش ، رشدی ۵۴% داشته است. شبکه HBO ، گفته که بیش از ۹۰ درصد بینندگان این شبکه به صورت انلاین ، قسمت اخر فصل هفتم این سریال را تماشا کرده اند. حال می توان گفت که سریال “بازی تاج و تخت” ، نه تنها به بهترین سریال جهان تبدیل شده ، بلکه بیشترین بیننده را در سرتاسر دنیا دارد.

فصل ۸ سریال Game of Thrones

زیرا تا قبل از این ، سریال “مردگان متحرک” بیشترین ببیننده را در سرتاسر دنیا داشت. اما با آماری که امروز منتشر شده است ، میتوان گفت که سریال “بازی تاج و تخت” بیشترین بیننده را در سرتاسر دنیا دارد. قسمت اخر فصل هفتم از ۲۶۲۲۱ رای ، امتیاز ۹٫۷ را کسب کرد. در نتیجه این قسمت از نظر امتیاز، در رتبه ی نسبتا خوبی قرار می گیرد. بیشترین رای به قسمت نهم فصل ششم این سریال با امتیاز ۹٫۹ از ۱۴۸۵۶۶ رای تعلق می گیرد.

تنها مسئله ای که فکر بینندگان و طرفداران این سریال را به خود مشغول کرده است ، زمان انتشار فصل هشتم این سریال است. به گفته سازندگان این سریال ، دنیل بی وایس و دیوید بنیاف ، فصل هشتم سریال “بازی تاج و تخت” که به احتمال زیاد فصل اخر این سریال باشد ، تا سال ۲۰۱۹ اماده نمی شود.

فصل ۸ سریال Game of Thrones

اما نکاتی قابل توجه از فصل هفتم سریال Game of Thrones و نگاهی به فصل هشتم آن!

قسمت پایانی فصل هفتم «بازی تاج و تخت» سه مورد قابل توجه داشت؛ مرگ «لرد بیلیش»، مشخص شدن نام واقعی «جان اسنو» که «ایگان تارگرین» است و فرو ریختن دیوار شمالی توسط اژدهای «پادشاه شب». برای همین طرفداران بیشتر از همیشه مشتاق تماشای فصل هشتم هستند که البته هنوز تاریخی برای پخش آن اعلام نگردیده است. هرچند نمی‌توانیم تاریخ پخش فصل هشتم را به شما بگوییم، ولی خبرهای مهم فصل هشتم که ارزش خواندن دارند را برای شما جمع آوری نموده‌ایم:

فصل ۸ سریال Game of Thrones

فیلمبرداری فصل هشتم از اکتبر ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد

«نیکولای کاستر-والدو» طی مصاحبه‌ای با وبسایت Collider این تاریخ را برای شروع فیلمبرداری فصل هشتم اعلام کرده است. بر این اساس، اگر کار فیلمبرداری به اندازه‌ی فصل‌های قبلی به طول بیانجامد، ماه آپریل ۲۰۱۸ تاریخ احتمالی پایان فیلمبرداری خواهد بود؛ یعنی ۶ ماه بعد. اما از طرف دیگر گزارشات «هالیوود ریپورتر» نشان می‌دهند که فیلمبرداری ممکن است تا آگوست ۲۰۱۸ ادامه یابد؛ بنابراین هنوز هیچ چیز قطعی نیست…

زمان هر کدام از ۶ قسمت فصل هشتم ممکن است به اندازه‌ی یک فیلم کامل باشد

«دیوید چن» در یکم جولای این متن را توییتر به اشتراک گذاشت:

به تازگی اعلام شده است که فصل هفتم «بازی تاج و تخت» ۸۲ دقیقه خواهد بود! [سازندگان] در نظر دارند تا هر قسمت از فصل هشتم نیز به اندازه یک فیلم کامل باشد!

با این حساب می‌توانید منتظر یک فصل درست و حسابی باشید که مانند فصل هفتم داستان را با عجله جلو نمی‌برد!

فصل ۸ سریال Game of Thrones

فصل هشتم به هیچکدام از اسپین‌آف‌ها ربط نخواهد داشت

«کیسی بلویز» می‌گوید با اینکه HBO سخت مشغول به کار روی اسپین‌آف‌های «بازی تاج و تخت» است، آن‌ها قصد دارند تا بهترین فصل پایانی ممکن را برای سریال اصلی بسازند و هر آنچه لازم است در اختیار «دیوید بنیاف» و «دی. بی. وایس» قرار خواهد گرفت. در ضمن داستان فصل هشتم به احتمال زیاد به هیچکدام از اسپین‌آف‌ها ربط نخواهد داشت و داستانی کاملا متفاوت در آن‌ها روایت خواهد شد.

«دیوید بنیاف» و «دی. بی. وایس» نویسندگی ۴ قسمت پایانی سریال را بر عهده دارند

بر اساس خبرهای منتشر شده، قسمت اول فصل هشتم توسط «دیوید هیل» (نویسنده‌ی قسمت‌ Home از فصل ششم و Eastwatch از فصل هفتم) نوشته خواهد شد و کار روی قسمت دوم نیز بر عهده‌ی «بریان کاگمن» (نویسنده‌ی قسمت دوم از فصل هفتم) خواهد بود. سازندگان سریال، یعنی «دیوید بنیاف» و «دی. بی. وایس» نیز نویسندگی ۴ قسمت پایانی را بر عهده خواهند داشت.

«بنیاف» و «وایس» ممکن است به زمان زیادی برای ساخت فصل هشتم نیاز داشته باشند

«کیسی بلویز» در پاسخ به این سوال که «آیا زمان پخش فصل هشتم ممکن است به اواخر سال ۲۰۱۸ یا سال ۲۰۱۹ موکول شود؟» گفت:

بله. بعد از پایان کار نویسندگان فصل هشتم، مشخص می‌شود که «بنیاف» و «وایس» به چه چیزهایی نیاز دارند و نیازهای آنان ممکن است به طولانی شدن برنامه‌ی تولیدی و دیر پخش شدن فصل جدید بیانجامد.

منابع : IndieWire.com و footofan.com و film2movie.co

تگ ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بسته