سینمای جهان

لئوناردو دی‌کاپریو کاندید بازی در نقش «جوکر» شد!

شایعات مبنی بر این هستند که مارتین اسکورسیزی و کمپانی برادران وارنر علاقه بسیار زیادی دارند که لئوناردو دی‌کاپریو نقش «جوکر» را بازی کند.

مگ وب – همین یک هفته پیش بود که وارنر با اعلام خبر ساخت فیلمی تازه بر اساس کاراکتر جوکر توسط تاد فلیپس و مارتین اسکورسیزی حسابی در فضای مجازی جنجال به راه انداخت. هنوز بحث‌های موافق و مخالف بر سر این پروژه در میان طرفداران دنیای بتمن به نتیجه نرسیده که وارنر یک بمب خبری دیگر را منفجر کرد: حضور لئوناردو دی‌کاپریو در نقش جوکر!

این فیلم قرار است به ریشه‌های شخصیت جوکر بپردازد و کارگردانی آن بر عهده تاد فیلیپس، کارگردان فیلم The Hangover خواهد بود و مارتین اسکورسیزی نیز به عنوان تهیه کننده در این فیلم حضور خواهد داشت. در این فیلم قرار نیست جرد لتو ۴۵ ساله در نقش جوکر ظاهر شود و احتمالا از یک بازیگر جوان‌تر برای این نقش در فیلم Joker استفاده خواهد شد. با این حال، اتفاقات این فیلم قرار نیست در دنیای سینمایی دی‌سی جریان داشته باشد. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، گفته می‌شود که لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر برنده جایزه اسکار برای فیلم The Revenant (از گور برخاسته) و بازیگر فیلم Titanic (تایتانیک) یکی از گزینه‌های محبوب و اصلی کمپانی برادران وارنر برای بازی در نقش دلقک شرور و محبوب دنیای دی سی است.

لئوناردو دی‌کاپریو کاندید بازی در نقش «جوکر» شد!

دی‌کاپریو در دو دهه اخیر کمتر به حضور در پروژه‌های عظیم استودیویی و بلاک‌باسترها رضایت داده و باید دید که وارنر می‌تواند ترکیب دی‌کاپریو و اسکورسیزی را برای پروژه‌ای خاص و با مایه‌های ابرقهرمانی به خدمت بگیرد؟ اتفاقی که شاید دور از ذهن به نظر برسد چرا که بنا به اخبار قبلی منتشر شده درباره پروژه «جوکر»، این فیلم قرار است به گذشته و چگونگی شکل‌گیری این شخصیت بپردازد و روایتی متفاوت از فیلم‌های ابرقهرمانی ساخته شده تاکنون داشته باشد.
این خبر در شرایطی منتشر شده که هنوز تکلیف دیگر پروژه‌های جهان سینمایی دی‌سی و حتی حضور بن افلک در «بتمن» مت ریوز مشخص نیست. ایده وارنر برای تولید فیلم‌هایی جدای از جهان دی‌سی و ساخت فیلم بتمن در جهان دی‌سی و بدون عناصر روایی مشترک با این جهان (!) مدت‌ها است که رسانه‌ها و طرفداران بتمن جوکر را گیج کرده.

لئوناردو دی‌کاپریوتاکنون در هیچ فیلم اقتباسی از دنیای کامیک حضور نداشته و در فیلم‌هایی چون دارودسته‌های نیویورکی (Gangs of New York)، هوانورد (The Aviator)، رفتگان (The Departed)، جزیره شاتر (Shutter Island) و گرگ وال استریت (The Wolf of Wall Street) با اسکورسیزی همکاری کرده است. حال به نظر می‌رسد ممکن است که حضور اسکورسیزی در این فیلم در استخدام دی‌کاپریو توسط برادران وارنر برای نقش جوکر تاثیر داشته باشد. منابع نزدیک به کمپانی برادران وارنر می‌گویند که هنوز هیچ پیشنهاد رسمی به دی‌کاپریو برای بازی در نقش جوکر داده نشده و همچنین این کمپانی هنوز با اسکورسیزی به توافق نهایی دست نیافته است.

لئوناردو دی کاپریو و جوکر

هرچند اطلاعاتی از فهرست بازیگرانی که کمپانی برادران وارنر برای نقش جوکر در فیلم مستقل این شخصیت در نظر دارد، منتشر شده، اما این کمپانی در نظر دارد تا یک بازیگر سطح بالای هالیوود را برای بازی در نقش جوکر استخدام کند. اگر لئوناردو دی‌کاپریو ۴۲ ساله پیشنهاد برادران وارنر را رد کند، این کمپانی مذاکرات خود را با دیگر گزینه‌ها که نام آن‌ها فاش نشده است، آغاز می‌کند. همچنین گفته می‌شود که جرد لتو از ساخت فیلم دیگری از شخصیت جوکر بدون حضور و اطلاع او ناراحت است و احساس می‌کند که این نقش از او دزدیده شده است.

گفته می‌شود که فیلم Joker قرار است یک فیلم جنایی خشن و غیرمنتظره باشد که اتفاقات آن در اوایل دهه ۸۰ میلادی در شهر گاتهام جریان خواهد داشت و این فیلم مشابه دیگر فیلم‌های دی‌سی نخواهد بود و بیشتر به فیلم‌های اسکورسیزی مانند فیلم Taxi Driver (راننده تاکسی)، شباهت خواهد داشت. فیلم مستقل شخصیت جوکر در حال حاضر نام و عنوان رسمی ندارد و اتفاقات آن قرار است در یک جهان سینمایی جدید از برادران وارنر که نام رسمی ندارد، جریان داشته باشد.

لئوناردو دی کاپریو و جوکر

کمپانی دی‌سی کامیکس مسئولیت ساخت و توسعه این دنیای سینمایی را بر عهده دارد و قرار است دارای خط‌های داستان متفاوت باشد و بازیگران جدید و متفاوتی در آن حضور داشته باشند. علاوه بر کارگردانی، فیلیپس به‌همراه اسکات سیلور، نویسنده فیلم ۸Mile، وظیفه نوشتن فیلمنامه این فیلم را بر عهده خواهد داشت. هنوز تاریخی برای اکران این فیلم اعلام نشده است.

برگرفته از زومجی و مجله دنیای تصویر

تگ ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بسته