آموزشروانشناسی

توصیه هایی برای علاقه مندشدن به تحصیل

بی حوصلگی و نداشتن رغبت و انگیزه فرد را از اهدافش دور میکند ، برای رفع این مشکل و علاقه مندشدن به تحصیل راهکارهای زیر را بررسی میکنیم.

مگ وب – بی حوصله بودن نسبت به هر کار و موقعیتی که فرد درآن قرار دارد، در نداشتن رغبت و انگیزه کافی در آن ریشه دارد وبه دنبال آن آزرده خاطرشدن از انجام کار پیش می آید؛ بنابراین راهکارهایی برای بالا بردن میل به درس خواندن پیشنهاد میشود :

راه حل

۱- ابتدا فهرستی از توانمندیهای خود تهیه و آنرا در اتاقتان نصب و هر روز چند دقیقه به آن توجه کنید.

۲- تهیه یک فهرست از منابعی که درس خواندن و کسب موفقیت تحصیلی از ابعاد مادی و معنوی در پی خواهد داشت و همچنین پیامدهای منفی درس نخواندن و فکر کردن روی این عوامل قطعا تأثیرگذار است.

۳- برای حل مشکل بی حوصلگی در درس و نداشتن تمرکز، میتوانید مکان مطالعه را برای خود جذاب و نشاط آور کنید؛ برای مثال تغییر چیدمان و … .

۴- برای موفقیت در دروس محاسباتی، پس از مطالعه متن کتاب درسی و جزوه معلم به طور کامل، تمام تمرینهای کتاب را بررسی و سعی کنید چند نمونه سوال امتحانی را خودتان حل کنید و در صورت پاسخ ندادن، جواب تشریحی را بررسی و نکات مهم آن را یادداشت کنید.

۵- برنامه ای با درنظر گرفتن برنامه هفتگی مدرسه خود تنظیم و خود را به اجرای آن ملزم کنید. در پایان هفته، عملکرد خود را ارزیابی و نقاط ضعفتان را بررسی کنید.

۶- هرگاه در اجرای برنامه درسی خود احساس موفقیت و نمرات خوبی کسب کردید خود را تشویق کنید و با انگیزه و تلاش بیشتر به مطالعه ادامه دهید.

۷- به عنوان نکته پایانی، لازم است بدانید هر تحول و تغییر نگرشی به سرعت انجام پذیر نیست و به زمان نیاز دارد لذا صبر و حوصله شما یکی از شروط اصلی موفقیت است.

گردآوری شده : سایت مگ وب

تگ ها

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بسته