سینمای جهان

گزارش باکس آفیس: «جنگ ستارگان: آخرین جدای» پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۱۷ شد

جنگ ستارگان: آخرین جدای
جنگ ستارگان: آخرین جدای

جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» در آخرین روزهای سال ۲۰۱۷ فروش خود را از مرز یک میلیارد دلار عبور داد و عنوان پرفروش ترین فیلم سال را به خود اختصاص داد.

به گزارش مگ وب، فروش «جنگ‌ ستارگان: آخرین جدای» در آخرین روزهای سال ۲۰۱۷ از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد و این فیلم در عین حال پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۷ در بازار داخلی آمریکا شد.

«جنگ ستارگان: آخرین جدای» تا پایان یکشنبه آخرین روز سال ۲۰۱۷ موفق به فروش ۵۲.۴ میلیون دلار دیگر شد تا مجموع فروش داخلی خود را به رقم ۵۱۷.۱ میلیون دلار برساند و به این ترتیب «دیو و دلبر» را که فروشی ۵۰۴ میلیون دلاری را در آمریکای شمالی تجربه کرده بود به ردیف دوم فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های سال راند.

این فیلم در بازار بین‌المللی نیز ۶۸ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش خود را به رقم ۵۲۳.۳ میلیون دلار رساند و در مجموع ۱.۰۴ میلیون دلار در سطح جهان تا پایان یکشنبه فروش کرد.

بازار فیلم آمریکا در سال ۲۰۱۷ با افزایش ۶ درصدی در سطح بین‌المللی حدود ۲۸.۸ میلیارد دلار در خارج از مرزهای آمریکای شمالی فروش کرد.

هفته آینده با اکران فیلم «توطئه‌آمیز: آخرین کلید» (Insidious: The Last Key) استودیوی یونیورسال، که چهارمین قسمت از این چندگانه است، بازار رقابت داغ‌تر هم خواهد شد. نباید ژانر وحشت را از پیش شکست‌خورده تلقی کرد. در سال ۲۰۱۲ استودیوی پارامونت از افتتاحیه «شیطان درون» (The Devil Inside) که از «سینمااسکور» نمره F دریافت کرده بود، در اولین آخر هفته سال ۳۳٫۷ میلیون دلار به دست آورد. فیلم «توطئه‌آمیز: آخرین کلید» با درجه سنی ۱۳ سال، مخاطبین دختر نوجوان را هدف قرار داده است.

شنبه گذشته «آخرین جدای» با گذر از رکورد «دیو و دلبر» موفق شد با ۵۱۷ میلیون دلار نام خود را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۷ ثبت کند. کارشناسان هالیوود پیش‌بینی می‌کنند این فیلم در پایان روز دوشنبه به رکورد ۵۳۳٫۷ میلیون دلاری برسد.جومانجی: بازگشت به جنگلدر عین حال «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» در دومین هفته اکرانش ۵۰.۵ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروشش را به ۱۶۹.۸ میلیون دلار رساند.

سومین قسمت از فیلم «آوازخوان حرفه‌ای» نیز در دومین هفته اکران ۱۷.۷ میلیون دلار دیگر فروخت تا در مجموع ۶۴.۲ میلیون دلار فروش کرده باشد.

 Pitch Perfect 3

فیلم چهارم جدول فروش آمریکا در آخرین هفته سال ۲۰۱۷ نیز به «بزرگ‌ترین شومن» (The Greatest Showman) رسید که با فروش ۱۵.۲ میلیون دلار دیگر، مجموع فروشش را به ۴۸.۷ میلیون دلار رساند.

The Greatest Showman

انیمیشن «فردیناند»، انیمیشن «کوکو»، «همه پول‌های دنیا»، «سیاه ترین ساعت»، «کوچک کردن» و «ریش‌سفیدها» به ترتیب در مکان‌های بعدی جدول پرفروش‌ها جای گرفتند.

فیلم «بازی مالی» (Molly’s Game) اولین فیلم بلند «آرون سورکین» در مقام کارگردان با بازی «جسیکا چستین» این هفته به صورت محدود در ۲۷۱ سالن روی پرده رفت تا پیش از شروع فصل مراسم اهدای جوایز سر و صدایی به پا کرده باشد. انتظار می‌رود این فیلم تا پایان روز دوشنبه و روز سال نو ۶ میلیون دلار بفروشد.

در آن صورت فیلم از رکورد فروش افتتاحیه فیلم قبلی‌ چستین یعنی «همسر نگهبان باغ‌وحش» (۴٫۷ میلیون دلار)، و فروش داخلی دو فیلم «دوشیزه اسلون» (۳٫۵ میلیون دلار) و «یک سال بسیار خشن» (۵٫۷ میلیون دلار) او پیشی می‌گیرد. چستین با این فیلم نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن است و سورکین کارگردان فیلم در بخش بهترین فیلمنامه برای این جایزه رقابت می‌کند. این فیلم از «سینمااسکور» نمره A- دریافت کرده و در «راتن تومیتوز» دارای امتیاز ۸۰ درصد است.

عناوین جشنواره‌ای «پُست» به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ» و «نخل خیالی» تازه‌ترین اثر «پل توماس اندرسون» با آخرین هنرنمایی «دنیل دی لوئیس» این هفته به صورت محدود به نمایش درآمدند و در طی سه روز به صورت میانگین در هر سالن ۵۹٫۹ و ۵۴٫۸ هزار دلار فروختند.

مطالب مرتبط

معرفی فیلم «دانکرک» Dunkirk شاهکار جدید کریستوفر نولان

مگ وب

۱۰ فیلم مهم جهان‬‎ در سال ۲۰۱۶

مگ وب

دواین جانسن جذاب‌ترین مرد سال ۲۰۱۶ شد

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام