سینمای جهان

همکاری استیون اسپیلبرگ با دو بازیگر بزرگ هالیوود برای افشای پشت پرده جنگ ویتنام

تام هنکس،مریل استریپ و استیون اسپیلبرگ ۳ چهره‌ای که در مجموع ۹ بار برنده جایزه اسکار شده‌اند، گرد هم می‌آیند تا پروژه سینمایی «پُست» را با موضوع انتشار اسناد مربوط به نقش آمریکا در جنگ ویتنام آماده نمایش کنند.

مگ وب – استیون اسپیلبرگ که امسال «غول بزرگ مهربان» را روی پرده سینماها داشت و ۲فیلم در دست تولید دارد، روی صندلی کارگردانی می‌نشیند و مریل استریپ و تام هنکس نقش‌های اصلی پست را ایفا می‌کنند.

این دومین همکاری اسپیلبرگ با یکی از پرافتخارترین بازیگران زن تاریخ سینما پس از «هوش مصنوعی» است اما هنکس و اسپیلبرگ پیش‌تر در فیلم‌های «نجات سرباز رایان»، «ترمینال»، «اگر می‌توانی من را بگیر» و «پل جاسوس‌ها» با هم کار کرده‌اند.

پس از موفقیت خیره‌کننده «اسپاتلایت» در سال گذشته، علاقه هالیوود به داستان‌های ملهم از رسوایی‌ها و افشاگری‌های رسانه‌ای افزایش یافت که پست تازه‌ترین نمونه آن است.

همکاری تام هنکس و مریل استریپ با استیون اسپیلبرگ

فیلم داستان انتشار اسناد پنتاگون را در روزنامه واشنگتن پست در ۱۹۷۱ روایت و بر نقش بن بردلی، سردبیر و کی گراهام، ناشر روزنامه در این ماجرا تأکید می‌کند.

طبعا تام هنکس و استریپ به‌ ترتیب به نقش بردلی و گراهام ظاهر می‌شوند؛ بازیگرانی که سال گذشته میلادی با «سالی» و «فلورنس فاستر جنکینز» (بیستمین نامزدی اسکار برای استریپ) درخشان ظاهر شدند.

اسپیلبرگ این روزها «بازیکن یک آماده» را برای نمایش در سال آینده آماده می‌کند و درام مذهبی «ربودن ادگاردو مورتارا» را با بازی مارک رایلنس و اسکار آیزاک در مرحله پیش‌تولید دارد. پست که هنوز زمان دقیق کلید خوردن آن اعلام نشده، نخستین همکاری ۲بازیگر تحسین‌شده سینما در کنار یکدیگر است.

منبع : همشهری آنلاین

تگ ها

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بسته