• خانه
  • آموزش
  • آموزش جلوگیری از دعوت به گروه های تلگرام
آموزش

آموزش جلوگیری از دعوت به گروه های تلگرام

آموزش جلوگیری از دعوت به گروه های تلگرام

اگر شما هم از دعوت های تلگرام به گروه های تبلیغاتی و کانال ها خسته شده اید این آموزش را تا انتها بخوانید.

مگ وب – یکی از ویژگی‌هایی که تلگرام را در میان کاربران به‌شدت محبوب کرد، ایجاد گروه‌های مختلف در آن بود. یک شخص می‌تواند به‌عنوان ادمین گروهی را بسازد و کاربران مختلف را به آن اضافه کند و بدین شکل یک گروه از متشکل از اعضای مختلف را خواهد داشت.

اما بخش خاصی در این فرآیند باعث ایجاد مزاحمت برای افرادی می‌شود که در گروه‌ عضو شده‌اند. در واقع این افراد بدون این‌که موافقت خودشان را اعلام کنند و به‌صورت ناخواسته عضوی از گروه‌ ساخته شده هستند. در این صورت فرد عضو شده بعد از دسترسی به اینترنت با کوهی از اعلانات مربوط به چت‌های مختلف در این گروه مواجه می‌شود.

خوشبختانه تلگرام برای این مورد چاره‌ای اندیشیده و آن بستن دسترسی اد شدن در گروه‌های مختلف است. این بخش خاص در منوی تنظیمات موجود بوده و شما می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید.

۱٫ابتدا بروزرسانی جدید برنامه را دانلود و نصب کنید . برای اینکار ابتدا وارد بخش تنظیمات شوید و در بخش Setting بر روی قسمت Privacy and Security تب کنید.

آموزش جلوگیری از دعوت به گروه های تلگرام

۲٫ همانطور که مشاهده می کنید گزینه Groups اضافه شده است در صروتیکه در نسخه های قبلی وجود نداشته .

آموزش جلوگیری از دعوت به گروه های تلگرام

۳٫ ابن بخش به طور پیشفرض بر روی Everybody تنظیم شده است که میتوانید آن را بر روی My Contacts تنظیم کنید تا فقط افراد لیست دوستان شما قادر به اضافه کردن شما به گروه های تلگرام باشند.

آموزش جلوگیری از دعوت به گروه های تلگرام

۴٫همچنین در بخش پایین اگر تعدادی از دوستان و افراد لیست هنوز بدون اجازه ، شما را به گروه های تلگرام اضافه میکنند میتواننید لیست استثنا Never Allow تعریف کنید تا آنها هرگز نتوانند شما را ناخواسته به گروه اضافه کنند.در صورتی که بخش بالا روی My Contacts باشد با تپ بر روی Add User بخش Never Allow میتوانید شخص مورد نظر را از لیست انتخاب و بر روی تیک بالا تپ کنید.

آموزش جلوگیری از دعوت به گروه های تلگرام

۵٫ در نهایت برای اعمال تنظیمات کلی بر روی تیک بخش Groups تپ کنید تا تغییرات در اکانت شما اعمال شود.با استفاده از این قابلیت کلیدی تلگرام میتوانید براحتی از شر ورود بدون دعوت و ناخواسته به گروه های ناشناخته تلگرام جلوگیری کنید

برگرفته از : آسارایان

مطالب مرتبط

داعش استفاده از واتزاپ و تلگرام را ممنوع کرد

مگ وب

آمار کاربران اینستاگرام و تلگرام در ایران اعلام شد

مگ وب

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام،موبوگرام و تلگرام پلاس

مگ وب

پیام بگذارید

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ورود

X

ثبت نام